Niepełnosprawne bociany wysiadują i wychowują pisklęta

Niepełnosprawne bociany wysiadują i wychowują pisklęta.
Fundacja Ada stworzyła jedyny w Polsce Azyl dla skrzywdzonych Ptaków. 80 Bocianów które mamy pod naszą opieką to głównie ofiary broni wiatrowej. Śruty uszkodziły Im trwale skrzydła. Dzięki wsparciu darczyńców Fundacja ADA od lat ratuje Bociany tutaj mają potrzebny ratunek i wyżywienie mówi Doktor Radosław Fedaczyński.

Urazy skrzydeł kończyn nie pozwolą Im już na latanie. Bez naszego wsparcia nie poradzą więc sobie. Pomimo niepełnosprawności Bociany w Fundacji ADA co roku budują gniazda na ziemi lub na wzgórkach i wysiadują jajka. Tak to niespotykane zjawisko a może zwyczajna chęć założenia rodziny i co najważniejsze większość piskląt udaje się Ptasim rodzicom samodzielnie wychować a następnie odchowane sprawne Ptaki pod koniec sierpnia odlatują do Afryki dodaje Doktor Radosław Fedaczyński.

W tym roku obserwujemy już kilkanaście takich gniazd. Natura potrafi poradzić sobie przy małym ludzkim odruchu serca ze wszystkim.

Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie wsparcie darczyńców. Fundacja ADA działa jedynie dzięki 1,5% podatku i darowizn. Dzienne wykarmienie Bocianów to koszt około 600 złotych.

Twierdza Zwierząt Wykluczonych gdzie oprócz Bocianów pomoc otrzymują też inne Dzikie Zwierzęta mieści się w miejscowości Fredropol. Fundacji ADA można pomóc poprzez: BLIK na telefon 733 300 285

Strona główna

𝗞𝗥𝗦 𝟬𝟬𝟬𝟬𝟯𝟭𝟯𝟴𝟰𝟳 Santander Bank Polska S.A : 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000 W tytule: wsparcie Przelewy z zagranicy Swift : WBKPPLPP IBAN: PL27150016341216300543900000